O autorze
Attache ekipy olimpijskiej Londyn 2012, wcześniej na 12 igrzyskach jako dziennikarz, komentator tv i rzecznik prasowy, honorowy prezes Polsiego Związku Golfa

WYMAZALI PLATINIEGO

Rano niespodzianka. Żwirki i Wigury szeroka jak przed miesiącem. Nie ma już bus-line na lotnisko, czyli „linii Platiniego”, jak wszyscy nazywali zwężoną aleję. Zakaz zniesiony, linia wymazana! Koniec EURO!

Jakie było?
Najpierw patetycznie:
- po raz pierwszy w historii świat skupił uwagę na Polsce nie ze względu na wojnę i politykę, ale z powodu sportu,
- po raz pierwszy tak skutecznie świat leczył nas z kompleksu zaścianka: macie fantastyczną młodzież, która świetnie zna języki, jest uśmiechnięta i pomocna na każdym kroku. Jesteście otwarci i bardzo gościnni (nie do końca niestety, co obwieszcza lider opozycji, oceniając EURO jako klęskę, na szczęście część tej samej opozycji jest takimi wypowiedziami zażenowana. Badania opinii publicznej na szczęście mówią same za siebie - 88 procent społeczeństwa pozytywnie ocenia czempionat.


Teraz bardziej rzeczowo:
- zorganizowaliśmy razem z Ukrainą całkiem udaną imprezę,
- poziom sportowy rewelacyjny, niestety poza meczami Polska - Grecja i Polska - Czechy, zdecydowanie najgorszymi na EURO,
- możemy bez kompleksów starać się o organizację wielkich imprez sportowych. Żałować należy, że poprzestaliśmy na jednej próbie organizowania zimowych igrzysk olimpijskich, kontynuacja dałaby nam sporą szansę na Olimpiadę razem ze Słowacją.
- o piłce w Polsce nie ma co mówić, tylko działać! 16 października po meczu Polska - Anglia może być już posprzątane po mistrzostwach świata 2014. Oby nie!
Trwa ładowanie komentarzy...