O autorze
Attache ekipy olimpijskiej Londyn 2012, wcześniej na 12 igrzyskach jako dziennikarz, komentator tv i rzecznik prasowy, honorowy prezes Polsiego Związku Golfa

Kto zamienił teleprompter Obamie?

Wiele lat heroicznej pracy naszego rodaka z USA Alexa Storożyńskiego dało efekt! Fundacja Kościuszkowska dowodzona przez urodzonego w Stanach Alexa zbiera podpisy regularnie i konsekwentnie. Ponad 300 000 wybitnych i mniej znanych postaci walczy z „Polskimi obozami śmierci". Walczy skutecznie lecz powoli. Teraz Barack Obama dodał im skrzydeł!

Nie 300 tysięcy lecz 300 milionów na zawsze zapamięta, że to jednak nie Polacy mordowali w obozach. Alex Storożyński był przed laty laureatem nagrody Pulitzera za artykuł na temat korupcji. Jaką nagrodę - do spółki mówiąc szczerze z Obamą - powinien teraz dostać?

Pomyłka jest rzeczą ludzką. Kazimierz Górski był bohaterem setek anegdot, zwykle bardzo ciepłych i miłych. Pod koniec kariery pracował w Legii. Tradycyjnie przed meczem podawał skład drużyny czytając z kartki trzymanej w kieszeni marynarki. Padają kolejne nazwiska, miedzy innymi trener wymienia Władka Stachurskiego. - Panie trenerze, Stachurski nie gra już trzy lata - podpowiada z boku ktoś życzliwy. Pan Kazio spokojnie: widocznie żona zamieniła mi marynarkę...

Kto zamienił teleprompter Obamie? Tego się pewnie nie dowiemy nigdy. Nie takie to dla nas ważne. Ważniejsze, że upór wielu ambitnych Rodaków w USA, ale także w Wielkiej Brytanii z Wiktorem Moszczyńskim na czele, upór walczących z tym haniebnym wykoślawianiem historii, przyniosło skutek nadzwyczajny. Jestem pewny, że miliony dolarów wydane na informacje w światowych mediach nie dałoby takiego rezultatu. Obama pewnie chciał dobrze, wyszło jak zwykle. Na szczęście, tym razem Polska górą!
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • USA
Trwa ładowanie komentarzy...